Sjørring Bordtennisklub

Sjørring Bordtennisklub


   

   

Sjørring Bordtennisklub afholdt

Bette Gris Cup 2010
lørdag d. 27 februar 2010
med 192 deltagere
i Sjørring Idræts- og Kulturcenter

 
    Se billeder fra stævnet under Galleri  
    Herre Mester:
1. Sebastian Andersson, Sverige
2. Jonas Johansson, Sverige
3. Anthony Josefsen, Sverige
3. Mathias Albertson, Sverige

Herre A:
1. Thomas Petersen, Midtjylland
2. Torben Axholt, Midtjylland
3. Christian Hansen, Skagen
3. Kasper Pedersen, B75

B-slutspil Herre A
1. Per Skræm, Hurup
2. Anders Christensen, Sjørring

Herre B:
1. Per Andersen, Sjørring
2.Jepser Pedersen, Nykøbing
3. Viorel Enanche, Skagen
3. Per Bødker, Skagen

B-slutspil Herre B:
1. Alen Talic, Ringkøbing
2. Thomas Hamborg, Sjørring

Herre C:
1. Poul Larsen, Holstebro
2. Kurt Jensen, Sjørring
3. Ib Jensen, Sjørring
3. Claus Johansen, Holstebro

B-slutspil Herre C
1. Svend Andersen, Sjørring
2. Bent Gjerulf, Humlum

Damer B:
1. Sofie Bak-Jensen, Sjørring
2. Linda Nielsen, Sjørring
3. Anni Piil, Ringkøbing

Herrejunior A:
1. Søren Hansen, Skagen
2. Mikkel Bødker, Skagen
3. Tobias Christensen, Hurup

Drenge A:
1. Martin Diget, Skagen
2. Martin Kragskov, Skagen
3. Stefan Pedersen, Skagen
3. Sebastian Kjær Jensen, Sjørring

B-slutspil Drenge A
1. Jonas Villumsen, Midtjylland
2. Christian Thing, Midtjylland

Drenge B:
1. Tharakan Karunarsajak, Holstebro
2. Andreas Nielsen, Sjørring
3. Daniel Pedersen, Midtjylland
3. Lucas Menholt, B75

B-slutspil Drenge B
1. Malthe Olesen, Staby
2. Michael Julsgaard, Staby

Drenge C:
1. Mads Kristensen, Sjørring
2. Mads Ryborg, Sjørring
3. Sebastain Kristensen, Sjørring
3. Christian Ifersen, Bedsted

B-slutspil Drenge C
1. Hans Nielsen, Bedsted
2. Andreas Bredahl, Bedsted
3. Thomas Nielsen, Bedsted


Piger:
1.Mathilde Thomsen, Sjørring
2.Nanna Stahlschmidt, B75
3.Dominika Nielsen, Stagstrup

Yngre Drenge B:
1. Morten Christensen, B75
2. Mathias Lindgaard, Sjørring
3. Mathias Kallensøe, Midtjylland
3. Simon Andersen, Sjørring

B-slutspil Yngre drenge B
1. Jonas Skræm, Hurup
2. Anders Røn, Holstebro

Yngre Drenge C:
1. Jonas Kristensen, Sjørring
2. Christoffer Skaderis, Humlum
3. Mads Dahlgaard, Sjørring
3. Morten Handest, Sjørring

B-slutspil Yngre drenge C:
1. Mikkel Pedersen, Sjørring
2. Michael Kristensen, Hurup

Puslinge B:
1. Mathias Sørensen, Skagen
2. Mark Wolf, Midtjylland
3. Carl Hedegaard, Humlum
3. Lasse Menholt, B75

B-slutspil Puslinge B:
1. Andreas Højris, Hurup
2. Alexander Nielsen, Humlum

Puslinge C:
1. Andreas Andersen, Skagen
2. Kristoffer Nielsen, Sjørring
3. Asbjørn Jensen, Skagen
4. Peter Jensen, Stagstrup

Herremester double
1. Mathias Albertsson & Sebastian Andersen, Sverige
2. Simon Carlson & Anthony Josefsson,Sverige

Herredouble A:
1. Simon Christensen & Kasper Pedersen, B75
2. Anders Christensen & Tommy Jensen, Sjørring

Herredouble B:
1. Jesper Axholt, MidtJylland & Per Andersen, Sjørring
2. Karl Skipper & Svend Gramstrup, Stagstrup

Juniordouble:
1. Mikkel Bødker & Søren Hansen, Skagen
2. Alexander Peteren & Sebastian Rasmussen & Holstebro

Drengedouble:
1. Tharakan Karunarsajak & Christian Thing, Holstebro
2. Laus Ø Nielsen, Sjørring & Mathias Kallesøe, Midtjylland

Yngre Drengedouble
1. Steffan Pedersen & Mathias Sørensen, Skagen
2. Mathias Lindgaard & Niklas Reinholt, Sjørring

Puslinge drengedouble:
1. Anders Bisgaard & Tobias Hansen, Stagstrup
2. Rasmus Gramstrup & Kristoffer Kjær, Stagstrup
 
    Resultatliste    
             
    Vi ses igen lørdag d. 26. 2 til Bette Gris Cup 2011


Stævnesponsor