Sjørring Bordtennisklub

Sjørring Bordtennisklub


   

   

Sjørring Bordtennisklub afholdt

Bette Gris Cup 2011
lørdag d. 26 februar 2011
med 192 deltagere
i Sjørring Idræts- og Kulturcenter

 
    Se billeder fra stævnet under Galleri  
    Herre Elite:
1 Larsen Claus, Søhøjlandets BTK
2 Hellmann David, Varberg
3 Lynggaard Allan, Tølløse BTK
3 Madsen Emil, Sisu/MBK

B-slutspil i Herre Elite:
1 Brinch Sebastian, Søhøjlandets BTK
2 Nielsen Martin Lund, BTK Tateni
3 Høxbro Jonas, Skive Bordtennis Klub
3 Andersson Adam, Varberg

Herre A:
1 Li QiuXia, Sjørring BTK
2 Ivarsson Erik, Varberg
3 Chen Yu Han, B 75
3 Sørensen Lars, Tølløse BTK

B-slutspil Herre A
1 Høxbro Jonas, Skive Bordtennis Klub
2 Lynggaard Allan, Tølløse BTK
3 Simonsen Allan, Sjørring BTK


Herre B:
1 Hansen Per Bøgh, Tølløse BTK
2 Pedersen Daniel, Skagen BTK
3 Lynge Søren Emil, Skive Bordtennis Klub
3 Nielsen Henrietta, Søhøjlandets BTK


B-slutspil Herre B:
1 Hansen Markus Tougaard, Søhøjlandets BTK
2 Jensen Sebastian Kjær, Sjørring BTK
3 Jensen Tommy, Sjørring BTK
3 Madsen Allan Bech, Sjørring BTK


Herre C:
1 Pederssen Bjarke, Nykøbing Mors BC
2 Pedersen Jens Peter, Skive Bordtennis Klub
3 Talic Alen, RSU Ringkøbing
3 Ormstrup Henrik, Kibæk I.F

B-slutspil Herre C
1 Kanstrup Nichlas, Sjørring BTK
2 Gramstrup Svend, Stagstrup KFUM
3 Pedersen Jesper, Nykøbing Mors BC
3 Kvejborg Tobias, Stagstrup KFUM

Herre D:
1 Jensen Ib, Sjørring BTK
2 Nicolajsen Kurt, Stagstrup KFUM
3 Larsen Bjørn, Sjørring BTK
3 Kvejborg Morten, Stagstrup KFUM

B-slutspil i Herre D:
1 Møller Ulrik V. Møller, Sjørring BTK
2 Uldahl Joe, Sjørring BTK
3 Andersen Jan, Sjørring BTK
3 Kure Flemming, Skive Bordtennis Klub

Damer B:
1 Bak-Jensen Sofie, Team Nørreå
2 Quach Michelle, Skive Bordtennis Klub
3 Nielsen Linda, Sjørring BTK

Junior B-C:
1 Pedersen Christian G., Team Nørreå
2 Hald Jonas Kambo Bech, Skive Bordtennis Klub
3 Eskildsen Simon, Skive Bordtennis Klub

Drenge B:
1 Pedersen Stefan Hust, Skagen BTK
2 Kjeldsen Frederik Lund, B 75
3 Diget Martin, Skagen BTK
3 Lindgård Mathias, Sjørring BTK

B-slutspil i Drenge B:
1 Johansen Nicklas, Skive Bordtennis Klub
2 Nielsen Andreas, Team Nørreå
3 Olesen Malthe, Staby/Husby Guf
3 Thomsen Niklas, Staby/Husby Guf

Drenge C
1 Pedersen Magnus, B 75
2 Kristensen Kristian Lykke, Sjørring BTK
3 Hinrichsen Jonas, BTK Midtjylland
3 Andersen Stefan, Staby/Husby Guf

B-slutspil i Drenge C
1 Poulsen Mikkel, Sjørring BTK
2 Isaksen Stephanie, B 75
3 Thomsen Peter, Skive Bordtennis Klub
3 Avdiv Alen, Bedsted




Yngre Drenge B:
1 Møller Anton Høgedal, Skagen BTK

2 Schøn Rasmus, BTK Tateni
3 lunddorf henrik, Skive Bordtennis Klub
3 Ormstrup Niklas, Kibæk I.F

B-slutspil i Yngre Drenge B:
1 Lange Magnus, Tølløse BTK
2 Thomasen Morten, Skive Bordtennis Klub
3 Muff Andreas, Sjørring BTK
3 Kristoffersen Jakob, Sjørring BTK

Yngre Drenge C:
1 Bundgaard Casper, Skive Bordtennis Klub
2 Mathieu Yannik, Sjørring BTK
3 Brogård Mads, Sjørring BTK
3 Pedersen Andreas, Sjørring BTK

B-slutspil Yngre Drenge C:
1 Andersen Andreas H., Sjørring BTK
2 Baun Esben Fink, Sjørring BTK
3 Larsen Nicolaj, Skagen BTK
3 Thomsen Mathilde T., Sjørring BTK

Puslinge B
1 Sørensen Mathias, Skagen BTK
2 Duhrhus Ulrik, Skagen BTK
3 Andersen Andreas, Skagen BTK
3 Nielsen Kristoffer Ø., Sjørring BTK

Puslinge C:
1 Rasmussen Emil, Skagen BTK
2 Klausen Nicolai Kold, Sjørring BTK
3 Møller Viktor, Skagen BTK
3 Noer Asger Berg, Sjørring BTK

B-slutspil Puslinge C:
1 Krogshave Rasmus, BTK Tateni
2 Pedersen David, Skagen BTK
3 Eigenbroth Tobias, Sjørring BTK
3 Madsen Marius, Sjørring BTK

Puslinge piger
1 Andersen Cecilie, Sjørring BTK
2 Noer Freja Berg, Sjørring BTK
3 Nielsen Annika, Sjørring BTK

Mini C:
1 Sørensen Frederik, Sjørring BTK
2 Houmøller Emil, Sjørring BTK
3 Nørvil Tobia, Skagen BTK

Veteran:
1 Thomsen John, Skagen BTK
2 Skipper Karl, Stagstrup KFUM
3 Evaldsen Flemming, Sjørring BTK
3 Christensen Anders, Sjørring BTK

B-slutspil Veteran:
1 Lydholm Thomas,
2 Clausen Per,
3 Christoffersen Ole, Sjørring BTK
3 Sørensen Henrik,


Herreelitedouble
1 Hellmann David/Johansson Jonas, Varberg
2 Lynggaard Allan/Sørensen Lars, Tølløse BTK

Herredouble A:
1 Simonsen Allan/Poulsen Jesper, Sjørring BTK
2 Pedersen Claus/Poulsen Henrik, Nykøbing Mors BC

Herredouble B:
1 Jensen Sebastian Kjær/Kanstrup Nichlas, Sjørring
2 Høxbro Anette/Lynge Søren Emil, Skive Bordtennis

Herredouble C:
1 Andreasen Flemming/Knudsen Kristian, BTKMidtjylland
2 Christoffersen Ole/Sørensen John, Sjørring BTK

Drengedouble A:
1 Kristensen Cato/Pedersen Daniel, Skagen BTK
2 Diget Martin/Pedersen Stefan Hust, Skagen BTK

Drengedouble B:
1 Kristensen Kristian Lykke/Andersen Stefan, Sjørring/Staby
2 Kristensen Jonas/Pedersen Andreas, Sjørring BTK

Yngre Drengedouble
1 Davidsen Nichlas Høxbro/lunddorf henrik, Skive
2 Lange Magnus/Ormstrup Niklas, Tølløse/Kibæk

Puslinge drengedouble:
1 Duhrhus Ulrik/Sørensen Mathias, Skagen BTK
2 Einarsson Daniel/Klausen Nicolai Kold, Sjørring
 
    Resultatliste    
             
    Vi ses igen lørdag d. 25.2 til Bette Gris Cup 2012


Stævnesponsor