Sjørring Bordtennisklub

Sjørring Bordtennisklub


   

   

Sjørring Bordtennisklub og Dansk Bordtennis Union afholdte


d. 10 -11. marts 2012

TOP 12


Sjørring Idræts - og Kulturcenter.




Vinder af Top 12 2012:
 
    Dame U 21/junior
1. QiuXia Li , Sjørring
2. Pernille Agerholm, Rønde
3. Mie Jacobsen, Århus

Drenge
1. Ander Lind, København
2. Marc Kynde, Århus
3. Jacob Hansen, Team NørreÅ

Herre Junior
1. Ruben Jensen
2. Tobias Rasmussen, Amager
3. Viktor Stilling, Brønshøj

Yngre Piger/piger
1. Sophie Walløe, Ballerup
2. Karoline Dam Mortensen, Bornholm
3. Nicoline Koefoed, Bornholm

Yngre drenge
1. Philip Jørgensen, Ølstykke-Slangerup
2. Rasmus Mikkelsen, Sisu/MBK
3. Lukas Munk, BBB-Bordtennis
 
    Program Top 12
Top 12 SjørringSå er programmet klar til Top 12.

Se program
Hvor kommer klubberne fra?
Klubbernes placering

 
    DAME U21/JUNIOR
Qiu Xia Li, Sjørring

Pernille Agerholm, Rønde
Mie Jacobsen, Århus
Stefanie Christensen, Århus
Henrietta Nielsen, Søhøjlandet
Katrine Møller, Køge Bugt
Mette Hansen, Roskilde
Malene Kaag, Søhøjlandet
Anne-Sophie Andersen, Søhøjlandet
Katrine Riis, Bornholm
Cecilie Lind, København
Louise Søllested, Højby
 
PIGE/YNGRE PIGE
Nicoline Koefoed, Bornholm
Louise Karoline Jakobsen, Smørum
Sophie Walløe, Ballerup
Sofie Egeholt, Ballerup
Karoline Mortensen, Bornholm
Rikke Holst, Brønshøj
Karoline Petersen, Brøndby
Anisha Iyer, Greve
Emilija Jonciauskaite, Sjørring
Pernille Lindbjerg, Søhøjlandet
Mette Sørensen, Søhøjlandet
Patricia Jensen, Roskilde
 
    HERRE JUNIOR
Ruben Jensen, København
Jacob Reuther, Hillerød
Tobias Rasmussen, Amager
Mads Jørgensen, Holme-Olstrup
Patrick Stobberup, Århus
Viktor Stilling, Brønshøj
Benjamin Sørensen, Søhøjlandet
Michael Knudsen, Søhøjlandet
Sebastian Brinch, Søhøjlandet
Kasper Furbo, København
Kasper Rasmussen, Amager
 
DRENGE
Jacob Hansen, Team Nørreå
Marc Kynde, Århus
Anders Lind, København
Simon Christensen, Søhøjlandet
Andreas Dilling, Roskilde
Andreas Clausen, Virum-Sorgenfri
Ivan Ou, Brønshøj
Thomas Hansen, Team Nørreå
Jeppe Spottog, Holme-Olstrup
Kasper Michelsen, Brønshøj
Rasmus Storkehave, Sisu/MBK
Jonathan Abildgaard, Søhøjlandet
 
    YNGRE DRENGE
Philip Ravn, Ølstykke-Slangerup
Lukas Munk, BBB
Rasmus Mikkelsen, Sisu/MBK
Casper Rasmussen, BBB
Magnus Brun, Virum-Sorgenfri
Andreas Hjortskov, Brønshøj
Esben Rask Bach, Team Nørreå
Mirza Mujcinovic, Åbenrå
Peter Trans, Hillerød
Simon Kyhn, Sig-Thorstrup
Christian Kornerup, København